V médiách / Spolupráce

O blogu Cestuj za menej

Blog “Cestuj za menej” v podobe ako ho vidíte bol založený 27.6. 2017. Už v priebehu prvého roku fungovania si našiel mnoho čitateľov. Dokonca sa nám podarilo umiestniť na 4. mieste v súťaži Bloger roka 2018 v kategórii “Cestovanie”. Postupne získava popularitu a množstvo pravidelných čitateľov sa každý mesiac navyšuje. Momentálne patrí medzi najpopulárnejšie blogy na Slovensku a za rok 2019 bol dokonca ocenený Ako najlepší cestovateľský blog na Slovensku v ankete Superbloger 2019.

Napísali o nás

Noizz:

Travel blogeri Maja a Dano objavujú Gruzínsko: Spoznaj zabudnuté mesto Čiatura

Slovenskí blogeri odporúčajú: Spoznaj TOP instagramové miesta v Budapešti

Slovenskí travel blogeri radia: 10 otázok a odpovedí, ktoré by si mal o cestovaní vedieť

Maja a Daniel precestovali 33 krajín: Vietnam bez prípravy bol jeden z najlepších výletov

Tipy slovenských travel blogerov: Kam odporúčajú tento rok cestovať a na čo si dať pozor?

Cestovanie SME

Rozhovor: Baví nás spoznávať, ako žijú ľudia v rôznych častiach Zeme

Hashtag

10 slovenských influencerov, ktorí skutočne stoja za to: Zoznám sa s týmito zaujímavými menami

ROZHOVOR Daniel z Cestujzamenej: Do Berlína letel za euro a aj to mu vrátili

Loudavymkrokem

21 českých a slovenských cestovatelských blogů, které sledovat v roce 2020

Naše fotografie v turistických sprievodcoch a časopisoch

Passionpassport – Travel Guide Prague (2017)

The Discoverer – Travel Guide Istanbul (2017)

Časopis turistické oblasti Budějovicko – INSTAGRAMOVÝ PRŮVODCE (2018)

Čarovné Slovensko (2019)

V médiách

TV Markíza – Teleráno

Rádio Rebeca – cestovateľská rubrika “Na potulkách”

Tony Dúbravec – Podcast – Blog Talk

Prednášky

V poslednej dobe sa cestovateľské prednášky tešia veľkej obľube. Prednášky a workshopy sa stali pravidelnou súčasťou nášho projektu “Cestuj za menej”, a tak sa môžeme pravidelne stretávať.

Ak by ste aj vy radi by ponúkli svojim zamestnancom, študentom alebo zákazníkom kvalitnú a asi aj vtipnú (neviem posúdiť, ale ľudia sa smejú) cestovateľskú prednášku, stačí sa ozvať, a určite niečo spolu vymyslíme. Môže to byť v rámci festivalu, alebo cestovateľského podujatia, pre žiakov v škole, alebo ako nejaká aktivita na osvieženie workshopu v práci.

Prednášky sú v dĺžke 60 – 120 minút a cena sa odvíja od typu podujatia, miesta konania a dĺžky. Na konci a v priebehu každej prednášky je priestor na otázky a diskusiu.

Do škôl a na podujatia pre deti v okolí Žiliny chodievame zadarmo.

Témy prednášok:

Prednáška / Workshop: Ako cestovať za menej / 120 minút – Praktické tipy a názorné ukážky, ako si cestovanie čo najviac užiť a neminúť pri tom celoživotné úspory.

Prednáška: Marrákeš – Červená perla Maroka / 60-120 minút – Praktická ukážka ako a kde si naplánovať cestu, na čo si dať pozor a rozprávanie vtipných príbehov z mediny.

Prednáška: Cez zimu do tepla / 60 – 120 minút (Thajsko, Filipíny, Kambodža, Malajzia, Vietnam) – už niekoľko rokov po sebe vyrážame v zime do tepla. Počas tejto prednášky sa dozviete, čo všetko sme už stihli navštíviť, ako si naplánovať cestu aby vyšla čo najvýhodnejšie, kde hľadať letenky a ubytovania a mnoho iného.

Prednáška / Workshop: Ako na Instagram / 60-120 minút – Praktické informácie z momentálne asi najpopulárnejšej sociálnej siete. Aké údaje sledovať, ako pracovať s publikom, nastavenie účtu a práca s rôznymi nástrojmi.

Prednáška / Workshop – Ako na blog / 60-120 minút – Praktické tipy ako si založiť blog, aké existujú možnosti, ako tvoriť obsah, kde a ako promovať a mnoho iného.

Pre viac info napíš na info@cestujzamenej.sk

Vybrané referencie

Work Life Balance – workshop

Workshop s Danielom bol pre ucastnikov skolenia velmi inspirativny. Dostali vela praktickych tipov k planovaniu ciest a dovoleniek do zahranicia. Vsetky informacie su podlozene vlastnymi skusenostami, zazitkami a krasnou fotoprezentaciou. Sama som hned dostala chut kupit lacnu letenku a ist na nejaky eurovikend : Lucia Balgova / Education and Training Specialist at KIA Motors Slovakia

Svet v kaviarni – prednáška

Komunikácia a kvalita fotografií, ktoré išli na posty do eventu 100%. Komunikatívny a úprimný mladý zcestovaný pár, ktorý mal pripravenú skvelú prednášku na tému Maroko od samého začiatku až po jej koniec. Skvelá prednáška aj odpovede na otázky v diskusii! Priestor bol vypredaný, nečudo 🙂 radi by sme boli, aby Daniel s priateľkou prišli znova prednášať na novú destináciu! Nadežda Kvasňovská / event manager and coordinator for CONNECT / Svet v kaviarni

Lekcie z cestovania – prednáška

“Daniel z “cestujzamenej” u nás prednášal v rámci nášho cyklu Lekcií z cestovania koncom marca. Jeho prednáška prekvapila precíznou štruktúrou, zaujímavými faktami sprevádzanými peknými fotkami a úplne naplnila cieľ nášho konceptu. Ľudia si z prednášky naozaj odnášali cenné “lekcie” o Marakkéši. Po tejto skúsenosti sa už teraz tešíme na našu ďalšiu spoluprácu.” Boris Biba / Co-Owner at Refresh club

Cestovateľské kino s blogom Cestuj za menej! – prednáška

“Cestovatelske kino s hosťom Danielom z blogu cestuj za menej, dopadlo na výbornú. Vďaka skvelej príprave a super prezentácii sme sa dozvedeli veľa zaujímavých a určite užitočných tipov a trikov, ktoré by každý cestovateľ mal v budúcnosti využiť. Prezentácia bola výborne spracovaná a Danielove rozprávanie dotvorilo celkovú atmosféru. Či už my ako organizátori, alebo z feedbackov môžeme povedať, že sme boli naozaj spokojní a nadšení! Určite sa budeme tešiť nejakej ďalšej spolupráci . ” Nikoleta Kucharova / Študentský parlament Obchodnej Fakulty EUBA

Vybrané spolupráce

Cestuj za menej spolupráce