Poznaj svojho fanúšika

Poznaj svojho fanúšika. To je dosť dôležití téma v online prostredí. V poslednej dobe sa mnoho diskusií v našom okolí točí okolo sociálnych sietí, blogu a cestovania. Ako to robiť, kde robíme chyby, čo sa dá zlepšiť… Fajn výsledok v súťaži Bloger roka nás namotivoval, a snažíme sa to robiť trošku lepšie. Možno inak. Blogerské prostredie na Slovensku a v Čechách je malé. Všetci sa navzájom poznajú, alebo sa aspoň minimálne registrujú. Niekomu to ide lepšie a niekomu menej.

Nám sa za približne za rok podarilo nazbierať niekoľko tisíc ľudí, ktorým sa dúfame náš obsah aspoň trošku páči.

Ja týchto ľudí beriem nie ako súperov a konkurenciu, ale skôr ako niekoho, kto mi vie pomôcť. Aj vďaka tomu sme si v tomto divokom onlajn prostredí našli za posledný rok mnoho kamarátov. Často sa nimi stali práve naši fanúšikovia zo sociálnych sietí.

Preto poznať svojho fanúšika je veľmi dôležité. Nejde len o čísla. Ide aj o ten pocit vytvoriť niečo, čo sa bude Janke, Aničke, Maťovi, páčiť a vrátia sa aj nabudúce.

A práve toto je ten spúšťač. Naša tvorba prebieha na 2 hlavných platformách. Blog a sociálne siete.

Najviac úsilia venujeme sociálnym sieťam. Je tam najviac ľudí, a aj to tam najviac žije.  Taktiež najviac ľudí na blog prúdi práve zo sociálnych sietí.

View this post on Instagram

Location🚩: Hallstat / Austria . 🇸🇰 My sme do Hallstattu išli z mesta Salzburg. Je to asi 70 kilometrov cez rozprávkovú horskú krajinu.🗻🏔️⛰️ A keď píšem horskú, tak naozaj horskú. Navigácia nás totiž stiahla na nejakú okresku, kde sa dve autá neobídu. 🙄Asi 2x sme sa museli vyhýbať oprotiiducemu autu fakt dosť krkolomne. Ak poznáte cestu na Poľsko cez Oščadnicu, tak toto bolo horšie. 🤣🤯 Ale okolie bolo nádherné. Pár krát sme museli zastaviť, aby sme si to odfotili. Proste scenéria ako z pohľadnice. Lúka, krava, strom, hmla a v pozadí hory. 🐂🏞️Posledné kilometre sa cesta kľukatí ostrými zákrutami po brehu jazera. Vjazd do mestečka, učupeného medzi strmé horské svahy a jazero, je cez tunel. 🛣️🚦Ten je taký úzky, že sa tam už ozaj nič nevôjde. Nechcel by som tam ostať stáť. Aj v mestečku je všetko malé a stiesnené – ulice, námestíčka aj domčeky. 🏚️🏘️ Preto sa pokúste doraziť ráno. Fakt je to rada nad zlato. Od tej 10 prichádzajú davy. A v tomto úzkom priestore ich bude cítiť. 👪👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👩‍👩‍👧‍👦 Inšpirovali ťa aspoň trošku naše fotky? Ak áno označ kamaráta, ktorému by sa tam páčilo. 👌 🇺🇲 Nestled between the edge of Hallstätter See and the towering Dachstein mountains, Austria’s oldest and possibly most photographed village is something like a mirage in the Salzkammergut Lake Region.🗻⛰️🏘️ Tag a friend, who will enjoy this place. 😉👌 ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== 🇸🇰 #cestujzamenej #dnescestujem =========================================== #passionpassport #culturetrip #living_destinations #europe #living_europe #topeuropephoto #instatravelling #europetravel  #instapassport #europevacation #igtravel #iamatraveler #livetravelchannel #lonelyplanet #travelexploring #bestplacestogo #beautifuldestinations #travellingthroughtheworld ===========================================#austria #hallstatt #europe #feelaustria #austrian #visitaustria #osterreich #ig_austria #weloveaustria #365austria

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

A ako to teda robíme my?

Poznaj svojho fanúšika

Viete ako vyzerá váš typický fanúšik? Ak odpoviete, že nie, tak to je obrovská chyba. Sledujte, kto vám píše, dáva lajky, komentuje, pýta sa. Je to naozaj dôležité. I v tomto  virtuálnom svete si budujete vzťah. Ak máte nejakého zanieteného človeka, ktorému sa páči čo robíte, tak mu jednoducho musíte odpovedať. Ak sa tak nedeje, prestane. A ak sa takýmto ľudom naopak venujete, tak vás možno odporučia kamarátom. A to chcete. Nás vie vždy potešiť správa typu: „Kamarát mi odporúčal váš blog o vyhliadke v Bojniciach. Cez víkend ideme aj my.“

Preto si aj my starostlivo vyhodnocujeme, kto, kedy a čo sleduje na našom blogu,  alebo sociálnych sieťach. Vyprofilovalo sa nám celkom zaujímavé publikum.

Najviac máme dievčat vo veku 18 – 34 rokov so záujmom o cestovanie a fotografiu. Tie najviac zaujímajú fotografie a články z destinácií ako Mexiko, Malorka, Thajsko, romantické uličky v mestách. A tak vyzerá aj náš obsah. Na týchto miestach fotíme Majku. Targetujeme na tieto mladé ženy a snažíme sa ich inšpirovať k tomu, aby aj ony vyrazili na cesty.

View this post on Instagram

Location🚩: Valldemossa / Spain 🇪🇸 🇸🇰 Posledná foto z prechádzky Valldemossou. Označte do komentára niekoho, kto tam musí ísť😊 . . 🇺🇲 Walking around Valldemossa. 💃 Tag a friend who will enjoy this amazing village. 👫💏 . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== 🇸🇰 #cestujzamenej #dnescestujem #skcztravel #dnesletim #smecestovatelky =========================================== #dametraveller #damestravel #girlstravel #travelblogger #living_europe #topeuropephoto #instatravelling #sheisnotlost  #instapassport #europevacation #wearetravelgirls #girlsthatwander #travelphoto #travelphotography  #arountheworld #gingertravel #worldcaptures #worldplaces =========================================== #spain #balearicislands #mallorca #valldemossa #unlimitedmallorca #visitspain

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

View this post on Instagram

Location🚩: Nuremberg / Germany . Scroll down for english caption. ⬇️⬇️⬇️⬇️ . 🇸🇰 Po tom ako začalo v Prahe pršať sme sa s Majkou rozhodli, že operatívne zmeníme destináciu. Vybrali sme sa smerom na Rothenburg ob der Tauber a Neuschwanstein. 🏰🇩🇪 Hotel som zabookoval v Norimbergu.🏨 Ráno po prebudení (fakt skoro asi o 6:00) padlo zásadné rozhodnutie. Ideme na hodinku obehnúť centrum. Keď už sme tam boli, bola by škoda nevyužiť to… 🤣 Z hodinky sa stali nakoniec takmer 4. Opäť sme našli veľmi veľa sympatických uličiek a krásnych miest. Ráno keď je mesto prázdne, má to skvelú atmosféru a nik vám nezavadzia.👌 Tým pádom však pôvodný plán padol ako domček z karát. 🃏 Rothenburg sme škrtli a hurá na hrad. Vy ste na tom ako? Meníte operatívne plán? Máte viac itinerárov? Ja si vždy v hlave urobím minimálne 2-3. 🙄 . 🇺🇸 Unexpected photo shooting in Nuremberg. Our plan was to explore Prague. But because of bad weather, we have changed our plans and moved to Nuremberg in Germany. 🇩🇪🤣 Early in the morning around 6am we take 4hrs long walking tour around city center. 👌 It is so cool to explore city like Nuremberg totally empty. We spend almost 4hrs looking for cute streets and nice spots like this one. 🏰 Have u ever changed your plans during trips? I am doing this always. Everytime I am ready to use at least 2-3 itineraries. 🤣🤣 And what about you? . . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== #cestujzamenej #dnescestujem #wearetravelgirls #dametraveler #femmetraveler #girlsborntotravel #girlslovetravel #travelgirlsgo #ladiesgoneglobal #sheisnotlost #thetravelwomen #theglobewanderer #culturetrip #passionpassport #tlpics #igshotz #travellingthroughtheworld #smecestovatelky #topeuropephoto #weheartnuremberg #topgermanyphoto #lifeofgermany #germany #nuremberg #germanytourism #germanvision #franken #nuernberg

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

 

Druhou skupinou sú muži, tiež vo veku 18-34 rokov,  so záujmom  o cestovanie a fotografiu. Pre nich je však dôležitejšie zažiť príbeh. Majú radi fotky a články o tom, čo sme zažili, kde sme boli, koľko to stálo.  Tu viac bodujú hrady a zámky, historické fakty v popiskoch, rozpočty v blogoch.

View this post on Instagram

Location🚩: Lietavská Svinná / Slovakia . Scroll down for english caption. ⬇️⬇️⬇️ 🇸🇰 Tak a je to tu. 😂 Vo feede je Daniel 👦 Včera sme sa spoločne s Majkou vybrali hľadať adrenalínovú HOJDAČKU nad obcou Lietavská Svinná – Babkov. 😊 Nájdete ju celkom jednoducho. Od kultúrneho domu po zelenej značke. ✖️⤴️ Je to celkom náročná prechádzka pre nás "neturistov". 😌 Fučali sme ako lokomotívy. 🚂 Ale keď ste už hore, tak vám spadne sánka. 😯 Výhľad je naozaj nádherný. Hrad Lietava a celé okolie máte ako na dlani. 🏰 A ten pocit po spustení je top. 🔝 Viac sa dočítate už teraz na našom blogu. Link je v bio.📝 Vyskúšali by ste to aj vy? Označte kamaráta, ktorý by sa určite nechal ukecať. 👫 . 🇺🇸 Hi guys! Our first pic with Daniel in main role! 👦 Yesterday we have hiked up to one hill near Zilina. 🏞️⛰️ It was more than 1 hour in 30 degrees heat. 🌞🌞🌞 But the view on top was insane. U can see Castle Lietava in front of you. 🏰 And one more interesting thing. There is hidden swing. U can use it for free. 📉But take care. U will swing in high of app. 30m. Quite scary.😱 What do you think? Tag someone who need to try this adrenaline attraction here in Slovakia 🇸🇰 . ✂️ 📷 @cestujzamenej #cestujzamenej #skcztravel #dnesletim #dnescestujem #passionpassport #fodorsonthego #vacationwolf #roamtheplanet #theculturetrip #travellingthroughtheworld #InstaTravel #Vacation #travelmore #discoverglobe #youmustsee #earthpicx #LetsGoEverywhere #culturetrip #aroundtheworldpic #bbctravel #slovensko #takeslovenske #beautifulslovakia #goodideaslovakia #puresvk #visitslovakia #thisisslovakia #pureslovakia #praveslovenske #hojdacka

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

View this post on Instagram

Location🚩: Port de Soller / Spain 🇪🇸 . 🇸🇰 Táto fotka vznikla v prístave Port de Soller. ⛵🚤 Keď Majka videla túto pohľadnicu, musela s ňou odfotiť prechádzajúcu električku. 🚋Tá mimochodom stojí 7€ a odvezie vás do mestečka Soller. ⛪Je na zvážení či ju využijete, ale je to pohodová jazda po pobreží. 😄 Keď vystúpite v centre vedľa katedrály, tak tam robia neskutočnú zmrzlinu. 🍦A obsluhuje tam milá slečna zo Slovenska 🇸🇰💃 Ak to budete hľadať tak sa to volá Giovanni L 😉 Máte aj vy radi zmrzlinu? 🍦🍦🍦 Odporučte dáke super miesto tu na Slovensku. 🇸🇰 A ak majú IG, označte a pôjdeme tam kuknúť. 👫 . 🇺🇸 This picture is from our trip to Soller. 😊 U can see historical tram which goes from Soller to Port de Soller. 🚤⛵ It costs 7€ per ride and it is quite interesting. 😊 If you take this tram from port to city center u need to try amazing ice cream shop near cathedral. 🚋⛪ The name of the shop is Giovanni L and they have amazing girl from Slovakia there. 💃🍦 Guys do u like Ice Cream?🍦🍦🍦 If yes, tag your favorite shop. Mainly in Central Europe and maybe we will try it. 👫😋 . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== 🇸🇰 #cestujzamenej #dnescestujem #skcztravel #dnesletim =========================================== #travel #instatravel #travelgram #living_destinations #travelblogger #living_europe #topeuropephoto #instatravelling #europetravel  #instapassport #europevacation #igtravel #travelpics #travelphoto #travelphotography  #arountheworld #ig_worldclub #worldcaptures #worldplaces =========================================== #spain #balearicislands #mallorca #portdesoller #unlimitedmallorca #visitspain

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

A preto máme náš obsah prispôsobený publiku. Majka na pekných romantických miestach, a podľa mňa celkom zaujímavo spracované články na blogu a popisky pod fotkami.

Zamyslite sa

Ďalším dôležitým aspektom v našej tvorbe je čas pred,  a po pridaní akéhokoľvek obsahu. Či už blog alebo post na instagram. Predtým ako postneme ďalší obrázok alebo blog na net, vždy sa zamyslím, kto je moja cieľovka. Nie celkovo, ale konkrétne pre tento špecifický obsah. A vždy si položím pár otázok.

  1. Kde sme ten obrázok odfotili? Kam sme cestovali?
  2. Je na tom obrázku niekto alebo niečo, čo môže zaujať? Je toto miesto niečím zaujímavé?
  3. Aký mám ztoho pocit?
  4. Bude sa to ľuďom páčiť?

A podľa toho postupujem. Ak nie som spokojný ja alebo Majka, tak radšej nič von nepustíme. Dáme si extra deň na úpravu alebo prepísanie. Nie je totiž dôležitá kvantita, ale kvalita publikovaného obsahu.

Socializujte sa a robte si prieskum

Na základe takéhoto mini rozhovoru si potom urobím „prieskum trhu“.  Aké fotky aktuálne bežia. Kto o podobnom mieste prednedávnom písal. Čo sa ľuďom páči. Kde prebieha diskusia.  Ktoré stránky zdieľajú podobný obsah. Či má niekto z našich fanúšikov podobné fotky alebo blog.

A tu začína i naša interakcia a socializovanie sa. Vyhľadám relevantné hashtagy a stránky. Minimálne hodinku pred plánovaným pridaním obsahu sa zaujímam o podobný obsah u okolia. Komentujem, lajkujem, pozerám si príbehy, príp. niekomu napíšem a pokecáme ako tam bolo a čo ľudí zaujalo.

Toto platí i pri plánovaní výletov. Predtým, ako niekam vycestujeme, si čítam blogy, pozerám mapy, street view, instagram, noviny, časopisy, knihy. Často v plánovanej destinácii nájdeme naozaj nádherné miesta, ktoré by nás len tak nenapadli.

Následne po pridaní obsahu, sa opäť venujem fanúšikom. Odpovedám na komentáre, správy, otázky. Ak niekoho niečo zaujíma, rád mu poradím. Keď nás niekto pochváli, poďakujem.

U nás sa ešte nikdy nestalo, že by sme niekomu neodpovedali na správu. Keď nevieme, aspoň posunieme na niekoho, kto vie.

View this post on Instagram

Location🚩: Bojnice / Slovakia English caption bellow ⬇️⬇️⬇️ 🇸🇰 Ahojte, ďalšia fotka z novej atrakcie v Bojniciach 📸Dnes bez popisku – všetko si môžte prečítať v článku na našom blogu (link v bio)📝 . Namiesto toho si zahráme hru. 😊 Označte osobu, s ktorou radi cestujete a napíšte prečo. 👫 . A keďže sme to vymysleli napíšeme aj my: Najčastejšie cestujeme spolu (Daniel a Majka), pretože už vieme čo môžme od seba očakávať a vieme čo nás baví. 😂 Obaja sme tie typy, čo nevydržia na jednom mieste dlho. Takže aj pláž max 1-2 dni a potom hurá spoznávať nové miesta. 🏖️🏙️🏔️ A teraz ste na rade vy! 😉👍 . . 🇺🇸 Hi guys. 💃 Another picture from Skywalk in Bojnice / Slovakia🇸🇰 But today without caption. 🤔 But lets play a game instead. 😊 . Tag your travel buddy and write in comments why have you taged him or her. 👫 . Lets start with us. 👫We are travelling mostly as couple Majka and Daniel. 💏 It is because we know each other so much and we enjoy it at full. 👍We know what to expect and are almost similiar in our travel preferences.🛩️ We are not that beach kind of persons. 🏖️We are maybe 1-2 days spending in one spot and than we need to move on to other location. 🏔️🏙️ And now is your turn! Lets play. 😊😉 . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== #cestujzamenej #slovacinacestach #cestovani #cestovatelskyblog #cestounecestou #wearetravelgirls #dametraveler #femmetraveler #girlsborntotravel #girlslovetravel #travelgirlsgo #ladiesgoneglobal #sheisnotlost #thetravelwomen #theglobewanderer #culturetrip #passionpassport #tlpics #igshotz #travellingthroughtheworld #slovensko #takeslovenske #beautifulslovakia #goodideaslovakia #puresvk #visitslovakia #thisisslovakia #pureslovakia #praveslovenske

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

View this post on Instagram

Location🚩: Wroclaw / Poland🇵🇱 . 🇸🇰 „Počas ciest si bez slov, no neskôr sa staneš rozprávačom.“ Ibn Battuta 🌐🗺️ . Vždy keď sme na výlete, snažíme sa objavovať bočné uličky. 😊Aj vo Vroclave sme objavili túto neskutočne fotogenickú uličku. 📸📷 . Ako to máte vy? Chodíte po overených trasách, alebo hľadáte nepoznané? 💚💛 . . 🇺🇲 "Traveling—it leaves you speechless, then turns you into a storyteller." Ibn Battuta 🌐🗺️ . Everytime on our trips we are looking for some cute side streets.😊 In Wroclaw we have found this one. Cute and soooo photogenic, right? 📸📷 . And what about you? Do you prefer typical tourists paths, or are u looking for something new as we do? 💚💛 . ================================ 📷 @cestujzamenej =========================================== 🇸🇰 #cestujzamenej #dnescestujem #skcztravel #dnesletim #cestovatelskyblog =========================================== #travel #instatravel #travelgram #passportready #travelblogger #wanderlust #ilovetravel #instatravelling #travelblogger #instapassport #traveltheworld #igtravel #travelpics #travelphoto #travelphotography  #arountheworld #ig_worldclub #worldcaptures #worldplaces =========================================== #poland #toppolandphoto #wroclaw #visitwroclaw #visitpoland #polska

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

Spolupracujte

Ako som spomínal už v úvode. Slovensko a Česko je malé. Ak sa chce človek posúvať, musí spolupracovať. Ani my nevieme všetko. Veľmi veľa inšpirácie sme našli od ľudí s podobným koníčkom ako máme my.  Idete na výlet? Spýtajte sa v okolí, či nechce ísť niekto s vami. Možno bude poznať super miesto, o ktorom ste nevedeli. Takto sme boli napríklad v Bojniciach s Veronikou a Karolom. A v novembri ideme opäť. Do Maroka. Našli sme ich na instagrame.

Vďaka tomu, že sa nebojíme spolupracovať sme spoznali i ďalších super ľudí. A dúfame, že ešte mnoho spoznáme.

Storytelling – prineste príbeh

Internet je plný bezduchých obrázkov, článkov o ničom a podobne. My sa snažíme priniesť aspoň trošku pridanej hodnoty. Či už tým, kedy dané miesto navštíviť, kde výhodne zaparkovať, kde je krásny výhľad alebo niečo podobné. Dôležitý je príbeh. Zapojiť do obsahu aj ľudí. Aby s vami cítili. Nikoho nezaujímajú vždy rovnaké fotky, aké videli už milión krát predtým. Ľudia si chcú prečítať, koľko ich to bude stáť keď tam pôjdu, že na ten super záber pred Eiffelovkou sa čaká minimálne hodinu v rade, že parkovisko v nejakej populárnej dedinke je už o 10:00 plné. A o tom to je.

Pravidelne sa zamýšľame nad tým, čo by fanúšikov zaujímalo. A tieto informácie prenášame do blogov, popiskov, statusov na facebooku.

View this post on Instagram

Throwback Wednesday 📆 . . ABU DHABI, UAE 📷 . This architectural work of art is one the world's largest mosques…🙋 Reflective pools surround the mosque, amplifying its beauty. 💕 In my point of view it is one of the most magnificient buildings 🔝 What do you think? Share in comments 📝💬 . Fun facts: The Shaikh Zayed Grand Mosque has the world's largest chandelier. It weighs more then nine tonnes. 😱 . . =========================================== 📷 #cestujzamenej =========================================== #travellingthroughtheworld #travelgram #wanderlust #instagram #instapassport #lppostcardsserenity #photoofday #abudhabi #landmark #dnescestujem #travellove #instatravel #sheikhzayed #uae #igtravel #amazingview #amazing #ig_worldclub #worldisbeautiful #peaceful #middleast #mosque #vacation #holiday #travel #serenity #visitabudhabi #architecture #simplyabudhabi

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

A čo nás motivuje?

Cestovanie milujeme. Nevieme si predstaviť to, že by sme ostali sedieť doma. To proste nejde. Stále niečo plánujeme. Cestovali sme už dávno predtým, ako sme si založili blog a instagram. Motiváciou založiť si tento onlajn priestor boli najmä priatelia a rodina. A postupne sa to nabaľovalo. Začali nás čítať a sledovať i ďalší. A aby sme sa postupne posúvali, začali sme vymýšľať koncept toho, čo pridávame.  Trošku sme sa hádam aj vo fotení a úprave zlepšili. A najväčšou motiváciou sú správy od vás. Chodia nám denne. A to je super.

V dnešnom svete, kde nájdete viac negatívnych ako pozitívnych správ a reakcií. Takže je to naozaj skvelé, dostávať pekné správy od vás. Všetky si samozrejme vážime. Taktiež sme vďaka blogu a instagramu získali veľké množstvo kamarátov. Keď sme začínali, tak nás to ani vo sne nenapadlo.

Takže téma “Poznaj svojho fanúšika” má pre nás veľký význam. Radi spoznávame nových ľudí. A obžvlášť, ak majú koníčky ako my.

A čo dodať na záver?

My svojho fanúšika poznáme. Ak chceš spoznať aj ty nás, tak nám kľudne napíš.  Radi prehodíme pár slov, prípadne pokecáme o spolupráci. Aj na výlet môžme spolu niekam vyraziť.  A ak sa ti článok páči, bolo by super ak by si náš blog odporučil aj kamarátom, kolegom, alebo aj obyčajnému okoloidúcemu. Naozaj nám to  urobí radosť a okrem toho nám to aj pomôže aby sa o nás dozvedelo viac ľudí.  Taktiež nás môžeš nájsť aj na našom facebooku . A na  instagrame  nájdeš kadejaké fotky.  A aby toho nebolo dosť, v v rubrike  o nás  sa toho dozvieš tiež viac.

Ďakujeme

PS: Máme konečne aj media kit 🙂

Mediakit cestujzamenej

Poznaj svojho fanúšika

Mediakit cestujzamenej

Poznaj svojho fanúšika