O nás

Cestuj za menej

Ahojte všetci na našom blogu cestujzamenej. A prečo Cestuj za menej? Sme mladý pracujúci pár s hypotékou na krku a aj napriek tomu je jedinou našou starosťou, či bude na letenky. Pre nás je cestovanie tým najlepším spôsobom ako investovať svoj čas a peniaze. Milujeme letiskový ruch, keď si svoj svet nosíme v ruksakoch na chrbtoch, zbožňujeme spoznávanie nových kultúr, chutí, vôní a farieb, obdivujeme prírodu, architektúru, úzke uličky a trhy.

cestuj za menej tričko

A prečo Cestuj za menej?

Rozhodli sme sa  vytvoriť tento online denník z dôvodu, že mnoho ľudí sa nás pýta na rôzne tipy a rady na cesty.

Všetky cesty  si plánujeme vždy sami. Skúsenosti nás neskutočne obohacujú a učia. Vieme, kde a ako kúpiť lacné letenky, zabezpečiť si dobré ubytovanie a každý moment si naplánovať tak, aby sme odchádzali s hlavou plnou nezabudnuteľných zážitkov. A sme radi, že ich máme toľko a stále nové pribúdajú. Dúfame, že sa vám budú naše cestopisy páčiť a inšpirujú vás. Veď nás čaká celý svet, a to čo sme zatiaľ videli my je neskutočná nádhera.

Vždy si z ďalekých ciest prinesieme niečo domov, aby sme jediným pohľadom oživili spomienky, ktoré sme si počas spoločných ciest vytvorili.

WORK, SAVE, TRAVEL, REPEAT

Majka a Daniel

cestuj za menej
Cestuj za menej v Mexiku

Kde sme boli?

Spoločne máme precestovaných 35 krajín na 4 svetadieloch.
Snažíme sa ušetriť na letenkách a ubytovaní, no nikdy nie na zážitkoch. Podarilo sa nám letieť zadarmo do Berlína, za letenku do Benátok sme zaplatili 20 eur a do Istanbulu sme leteli za 35 eur. Zaujímavá bola tiež letenka do Mexika za 220 €. V srdci Prahy sme si zabezpečili ubytovanie za 10 eur v 4-hviezdičkovom hoteli, vo Viedni sme si vďaka aplikácii Hotel Tonight bookli ubytovanie zadarmo.

Cestuj za menej v Európe

Tu sme doma a tu toho máme pochodeného najviac. Veľmi radi spoznávame hlavne hrady a zámky o čom sa môžete presvedčiť v článkoch na našom blogu. A kde sme teda boli? Prvým spoločným výletom bolo Grécko. A potom sa to rozbehlo.

Potulky po Európe

Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Taliansko, Vatikán, Poľsko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina, Grécko, Gruzínsko, Chorvátsko, Bulharsko,  Holandsko, Dánsko, Švédsko, Španielsko,

cestuj za menej
Malorka
cestuj za menej
Hluboká
cestuj za menej
Výlet Rakúsko
Cestuj za menej batoh

Cestuj za menej v Ázii

Ázia je náš druhý domov. Pravidelne sa sem vraciame a máme tu niekoľko obľúbených miest. Učarovala nám miestna príroda, nádherné pláže i skvelé jedlo a priateľskí ľudia. Najradšej sa vraciame do mesta Kuala Lumpur. Je to taká cestujzamenej srdcová destinácia.

Potulky po Ázii

Turecko, Spojené arabské emiráty, Čína, ThajskoKambodžaVietnamMalajzia, Južná Kórea, Filipíny, Hong Kong, Macao

Hong Kong
Filipíny
Thajsko

Cestuj za menej v Severnej Amerike

Týmto smerom sme sa zatiaľ vybrali len 3x. Raz bolo naším cieľom Mexiko a dva krát sme boli v Spojených štátoch. Máme odtiaľ nádherné spomienky z road tripu po Floride ako aj z návštevy New Yorku a Washingtonu. Naopak najkrajšie pláže sme našli v Mexiku na ostrove Isla Mujeres.

Potulky po Severnej Amerike

USA, Mexiko

Florida
Mexiko
Mexiko

Cestuj za menej v Afrike

Tu sme zatiaľ boli len v Maroku. Ale natoľko nám učarovalo, že sme sa sem vrátili už 2x a určite nie naposledy. Je to nádherná krajina plná farieb, vôní a neskutočného chaosu, ktorá si vás určite získa ako nás.

Potulky po Afrike

Maroko

cestuj za menej
Maroko
cestuj za menej
Maroko
cestuj za menej
Maroko

A čo dodať na záver?

Čím dlhšie blogujeme, tým častejšie sa zamýšľame nad tým kam ísť, čo tam vidieť a ako o tom napísať. A vždy sa snažíme cestovať za menej v porovnaní s cestovkou alebo bežnými ľudmi. Záleží nám na obsahu a radi inšpirujeme. Najviac nás poteší spätná väzba a milujeme ak sa nám niekto ozve, koho sme aspoň trošku nakopli a vďaka nám sa vydal na cestu.

Takže ak sa vám niečo páči a neviete, či nám môžete napísať, tak smelo do toho. Určite odpíšeme.

Vidíme sa na letisku!