O nás

Cestuj za menej

Ahojte všetci na našom blogu cestujzamenej. A prečo Cestuj za menej? Sme mladý pracujúci pár s hypotékou na krku a aj napriek tomu je jedinou našou starosťou, či bude na letenky. Pre nás je cestovanie tým najlepším spôsobom ako investovať svoj čas a peniaze. Milujeme letiskový ruch, keď si svoj svet nosíme v ruksakoch na chrbtoch, zbožňujeme spoznávanie nových kultúr, chutí, vôní a farieb, obdivujeme prírodu, architektúru, úzke uličky a trhy.

A prečo Cestuj za menej?

Rozhodli sme sa  vytvoriť tento online denník z dôvodu, že mnoho ľudí sa nás pýta na rôzne tipy a rady na cesty.

Všetky cesty  si plánujeme vždy sami. Skúsenosti nás neskutočne obohacujú a učia. Vieme, kde a ako kúpiť lacné letenky, zabezpečiť si dobré ubytovanie a každý moment si naplánovať tak, aby sme odchádzali s hlavou plnou nezabudnuteľných zážitkov. A sme radi, že ich máme toľko a stále nové pribúdajú. Dúfame, že sa vám budú naše cestopisy páčiť a inšpirujú vás. Veď nás čaká celý svet, a to čo sme zatiaľ videli my je neskutočná nádhera.

Vždy si z ďalekých ciest prinesieme niečo domov, aby sme jediným pohľadom oživili spomienky, ktoré sme si počas spoločných ciest vytvorili.

WORK, SAVE, TRAVEL, REPEAT

Majka

Ahojte volám sa Majka a vítam vás na blogu Cestuj za menej. Na starosti mám všetko ohľadom grafiky a fotografie. Až 90% percent fotiek v článkoch, na facebooku a na instagrame vzniklo vďaka mne.

Taktiež som hlavnou “modelkou” série fotiek “Ranné dievča”. Poznať ma môžete hlavne odzadu, nakoľko fotiek spredu moc nemám.

Cestovanie je moja vášeň, a veľmi rada sa delím o svoje zážitky prostredníctvom fotografií. Takmer výlučne cestujem s priateľom Dankom.

Na cestách mám najradšej spoznávanie tajomných uličiek, trhovísk, a naháňanie mačiatok a šteniatok. Najradšej by som si ich všetkých vzala domov.

Vo voľnom čase rada čítam, sledujem seriály (Teória veľkého Tresku, GOT, Priatelia, Príbeh služobníčky) a stalkujem všetky účty na sociálnych sieťach, kde sú mačky.

Okrem cestovania musím chodiť i do práce. Tam sa venujem dizajnu. Pracujem ako UX dizajnér a venujem sa grafike. Takže vďaka tomu mi na cestovanie ostáva len 20 dní dovolenky a pár sviatkov.

Daniel

Ahojte, volám sa Daniel a vítam vás na stránke Cestujzamenej.sk. Som zakladateľom nášho blogu. Mám na starosti hlavne tvorbu obsahu a zodpovedám za to, aby všetko frčalo tak ako má. Takže ak ste už čítali nejaký článok, tak som ho písal ja. Okrem toho som autorom fotografií na instagrame, kde sa nachádza Majka. Plus dohadujem všetky spolupráce a komunikujem s publikom.

Cestovanie ma chytilo už dávno a ako mi pribúdajú roky, tak sa to umocňuje. Najradšej mám časť plánovania. Milujem proces hľadania leteniek, ubytovania a všetkého okolo toho. Z destinácií mám najradšej tie, kde sa niečo deje, alebo kde je niečo zaujímavé.

Často cestujem i bez Majky. Hlavne do bizarných miest a na akcie, ktoré ona rada nemá. Typickým príkladom sú výlety na športové podujatia či už doma alebo v zahraničí, a taktiež za zábavou ( zábavné parky, festivaly a koncerty).

Zaujímavosťou je, že pre mňa je často i cesta cieľ. Tomu prispôsobujem i naše výlety. Čím viac prestupov alebo destinácií, tým je to lepšie.

Vo voľnom čase sledujem trendy v marketingu, som obrovský športový fanúšik (MŠK Žilina a všetky slovenské reprezentácie) a tiež musím vyskúšať každú sociálnu sieť čo existuje.

Taktiež chodím prednášať o cestách ako aj o tom, ako cestovať čo najlacnejšie. A napísal som i celkom fajn sprievodcu lacným cestovaním.

A aby som nezabudol. Máme i hypotéku. Takže chodím do práce. A všetky tieto voľnočasové aktivity musím napratať do 20 dní dovolenky.

cestuj za menej
Cestuj za menej v Mexiku

Kde sme boli?

Spoločne máme precestovaných viac ako 30 krajín na 4 svetadieloch.
Snažíme sa ušetriť na letenkách a ubytovaní, no nikdy nie na zážitkoch. Podarilo sa nám letieť zadarmo do Berlína, za letenku do Benátok sme zaplatili 20 eur a do Istanbulu sme leteli za 35 eur. Zaujímavá bola tiež letenka do Mexika za 220 €. V srdci Prahy sme si zabezpečili ubytovanie za 10 eur v 4-hviezdičkovom hoteli, vo Viedni sme si vďaka aplikácii Hotel Tonight bookli ubytovanie zadarmo.

Cestuj za menej v Európe

Tu sme doma a tu toho máme pochodeného najviac. Veľmi radi spoznávame hlavne hrady a zámky, o čom sa môžete presvedčiť v článkoch na našom blogu. A kde sme teda boli? Prvým spoločným výletom bolo Grécko. A potom sa to rozbehlo: Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Taliansko, Vatikán, Poľsko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina, Grécko, Gruzínsko, Chorvátsko, Bulharsko,  Holandsko, Dánsko, Švédsko, Španielsko,

Cestuj za menej v Ázii

Ázia je náš druhý domov, pravidelne sa sem vraciame a máme tu niekoľko obľúbených miest. Učarovala nám miestna príroda, nádherné pláže i skvelé jedlo a priateľskí ľudia. Najradšej sa vraciame do mesta Kuala Lumpur. Je to taká cestujzamenej srdcová destinácia. Okrem Malajzie sme navšítvili i Turecko, Spojené arabské emiráty, Čínu, Thajsko, KambodžuVietnam, Južnú Kóreu, Filipíny, Hong Kong, Macao a Taiwan.

Cestuj za menej v Severnej Amerike

Týmto smerom sme sa zatiaľ vybrali len 3x. Raz bolo naším cieľom Mexiko a dva krát sme boli v Spojených štátoch. Máme odtiaľ nádherné spomienky z road tripu po Floride ako aj z návštevy New Yorku a Washingtonu. Naopak najkrajšie pláže sme našli v Mexiku na ostrove Isla Mujeres.

Cestuj za menej v Afrike

Tu sme zatiaľ boli len v Maroku. Ale natoľko nám učarovalo, že sme sa sem vrátili už 2x a určite nie naposledy. Je to nádherná krajina plná farieb, vôní a neskutočného chaosu, ktorá si vás určite získa ako nás.

V prípade, že chcete spropagovať nejakú destináciu, atrakciu, produkt, alebo službu, tak nás tiež neváhajte kontaktovať. Viac o spoluprácach sa dozviete tu.

Vidíme sa na letisku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.