Spolupráce a médiá

Spolupráca s blogermi z Cestujzamenej

Spolupráca s blogermi sa v poslednej dobe dostáva do popredia u mnohých firiem, čo sme si všimli aj my pri našom hobby projekte Cestujzamenej. Blog “Cestuj za menej” v podobe ako ho vidíte bol založený 27.6. 2017. Už v priebehu prvého roku fungovania si našiel mnoho čitateľov. Dokonca sa nám podarilo umiestniť na 4. mieste v súťaži Bloger roka 2018 v kategórii “Cestovanie”. Postupne získava popularitu a množstvo pravidelných čitateľov sa každý mesiac navyšuje. Momentálne patrí medzi najpopulárnejšie a najčítanejšie blogy na Slovensku. Za rok 2019 bol dokonca ocenený Ako najlepší cestovateľský blog na Slovensku v ankete Superbloger 2019.

Na blogu sa aktuálne nachádza 100+ praktických článkov z našich ciest doplnených o množstvo krásnych fotografií. Čitatelia v nich nájdu podrobné a užitočné informácie o výletoch – kde zaparkovať, koľko stojí vstupné, kde kúpiť letenku, kde sa ubytovať a podobne.

Náš blog sa zameriava hlavne na výlety vhodné pre rodiny s deťmi, mladé páry a cestovateľov, ktorí majú radi hrady a zámky, mestskú turistiku, rozhľadne, návštevu svetových metropol i pobyt v prírode a na pláži.

Čítanosť blogu Cestujzamenej

Štatistika návštevnosti za obdobie 06/2020 – 09/2020

 • Zobrazenia stránky: 513 518 zobrazení
 • Používatelia: 197 521
 • Relácie: 260 195
 • Miera okamžitých odchodov: 36,74%
 • Počet stránok na reláciu: 1,97
 • Priemerné mesačné zobrazenia stránky: 128 379,5 zobrazení / mesiac

Demografia čitateľov blogu Cestujzamenej

Údaje za obdobie 06/2020 – 09/2020

 • Krajina: Slovensko 92,2%
 • Mesto: Bratislava 19,46%, Žilina 9,47%, Banská Bystrica 5,91%
 • Pohlavie: ženy 78,4%, muži 21,6%
 • Vek: 25-34 (32,75%), 35-44 (26,74%)

Cestujzamenej na Sociálnych sieťach

Údaje sú aktuálne k 1.7. 2020

 • Facebook: 6500 sledovateľov
 • Instagram: 14 000 sledovateľov
 • Tik Tok: 2800 sledovateľov
 • Pinterest: 1000+ návštev mesačne

Spolupráca s blogermi Cestujzamenej

Základné typy článkov na našom blogu

 • Cestopisy – zápisky z ciest. Väčšinou sa jedná o dlhé články z dlhých výletov najmä v zahraničí, obsahujúce podrobný návod ako sme sa tam dostali, koľko to stálo, a čo všetko sme na mieste zažili.
 • Tipy na výlety – Krátke články, v ktorých sa venujeme tipom na zaujímavé miesta u nás doma na Slovenku, ale samozrejme aj v zahraničí. Väčšina článkov z tejto kategórie sa venujem tipom na výlet vo dvojici a mnoho z nich je vhodných i pre rodiny s deťmi.
 • Odporúčania – Články, v ktorých sa venujeme odporúčaniu nejakej zaujímavej destinácie, často aj formou tipov od iných kolegov blogerov

Čo máme na cestách najradšej

 • Cestuj za menej – už z názvu blogu je zrejmé, že sa na cestách snažíme cestovať čo najvýhodnejšie. Najviac nás baví plánovanie ciest s ohľadom na rozpočet, aby sme za svoje peniaze dostali čo najväčší zážitok, ale zároveň nás takáto cesta nezruinovala.
 • Mestská turistika – najradšej spoznávame tajuplné uličky v mestách, fascinujú nás mrakodrapy v metropolách na celom svete, a taktiež vieme stráviť hodiny pozorovaním ľudí niekde v parku. Ruch veľkomesta je to, čo nás na cestách napĺňa a plní naše srdce radosťou.
 • Romantické dedinky – nie je nič krajšie ako ubytovanie niekde na konci sveta v malej chalúpke s výhľadom na okolitú prírodu. A aj my si takéto výlety užívame plnými dúškami.
 • Adrenalínové zážitky – táto kategória je srdcu blízka hlavne mužskej časti nášho blogu. Rýchle kolotoče, rafting na rieke, jazda na rozpadnutej lanovke niekde v Gruzínsku, let v historickom lietadle na Ukrajine, či jazda na pretekárskom aute na okruhu. Daniel nikdy nepovie nie a do všetkého ide naplno.
 • Pláže – oddych na pláži nikdy nie je zlý nápad. Veľmi radi spoznávame pláže v Európe i na exotických ostrovoch niekde v Ázii alebo Karibiku.
 • Výlety do prírody – prechádzka v lone prírody vždy poteší a vyčistí hlavu. Najradšej chodíme na rôzne rozhľadne v okolí.
 • Hrady a zámky – Kto nás sleduje na sociálnych sieťach vie, že keď ideme okolo nejakého zámku, musíme sa tam zastaviť.

Úspešná spolupráca s blogermi Cestujzamenej

Máme za sebou niekoľko spoluprác s veľkými firmami i malými lokálnymi značkami či už na instagrame, ako aj na blogu. Naše články dokážu prilákať stovky až tisíce nových zákazníkov na nové atrakcie.

Príklady 3 virálnych článkov:

Koliba Panoráma – Rozprávkový les150 000+ prečítaní a stovky fotografií od fanúšikov z nasledujúcej víkendovej návštevy v mailoch a správach na sociálnych sieťach.

Liptovský Ján – Park miniatúr MINI Slovensko11 000+ prečítaní a množstvo pozitívnych reakcií.

Energylandia – na návšteve v najväčšom zábavnom parku v Poľsku10 000 + prečítaní a množstvo pozitívnych reakcií.

Spropagovanie nepoznaných atrakcií

V spolupráci s Turistickou informačnou kanceláriou Žilina:

Žilina – Burianova veža – mnoho správ o tom, že o možnosti návštevy ľudia nevedeli.

Katakomby Žilina – Gotické pivnice na Mariánskom námestí500+ prečítaní a desiatky správ od fanúšikov.

V spolupráci s Oficiálnym destinačným portálom Banskobystrického krajaZa horami, za dolami vznikla séria článkov s priemerným počtom zobrazení na článkoch 2000+ :

Tradícia hrnčiarstva v obci Brehy a Hrad Revište

Kremnica – TOP 10 miest, ktoré musíte vidieť!

3 dni plné zážitkov v Banskobystrickom kraji

V spolupráci s Tourismus Salzburg vznikol článok o 48 hodinovej návšteve mesta Salzburg:

Salzburg – Čo vidieť za 48 hodín v Mozartovom meste?3000+ prečítaní

Cestujzamenej v médiách

O tom, že náš blog sa dostáva v posledných rokoch do popredia svedčí i množstvo mediálnych výstupov. O svoje skúsenosti sme sa podelili v rôznych médiách, akými sú napríklad Noizz, Aktuality, Hashtag, Zoznam, SME, Topky, Rádio Rebeca, Televízia Markíza a iné.

Naše fotografie sa ocitli v niekoľkých domácich či zahraničných sprievodcoch a publikáciách:

 • Passionpassport – Travel Guide Prague (2017)
 • The Discoverer – Travel Guide Istanbul (2017)
 • Časopis turistické oblasti Budějovicko – INSTAGRAMOVÝ PRŮVODCE (2018)
 • Čarovné Slovensko (2019)
 • Magnificient World – Taiwan (2020)

Napísali o nás

Ako chutia pamiatky? Majka a Daniel vytvárajú z jedla známe cestovateľské miesta

Travel blogeri Maja a Dano objavujú Gruzínsko: Spoznaj zabudnuté mesto Čiatura

Slovenskí blogeri odporúčajú: Spoznaj TOP instagramové miesta v Budapešti

Slovenskí travel blogeri radia: 10 otázok a odpovedí, ktoré by si mal o cestovaní vedieť

Maja a Daniel precestovali 33 krajín: Vietnam bez prípravy bol jeden z najlepších výletov

Tipy slovenských travel blogerov: Kam odporúčajú tento rok cestovať a na čo si dať pozor?

Rozhovor: Baví nás spoznávať, ako žijú ľudia v rôznych častiach Zeme

10 slovenských influencerov, ktorí skutočne stoja za to: Zoznám sa s týmito zaujímavými menami

ROZHOVOR Daniel z Cestujzamenej: Do Berlína letel za euro a aj to mu vrátili

21 českých a slovenských cestovatelských blogů, které sledovat v roce 2020

Rádio Rebeca – cestovateľská rubrika “Na potulkách”

Tony Dúbravec – Podcast – Blog Talk

Prednášky a workshopy

Prednášky a workshopy sa stali pravidelnou súčasťou nášho projektu “Cestuj za menej”, kde sa môžeme pravidelne stretávať. O svoje zážitky z ciest sme sa podelili na mnohých akciách na stredných školách a univerzitách, kde chodíme vždy s radosťou. Okrem zážitkov z ciest sme viedli niekoľko workshopov, ktorých hlavnou témou bolo cestovanie vo dvojici bez cestovky a cestovanie za lacný peniaz.

Príklady workshopov a prednášok

 • Cestovateľský festival Kaleidoskop 2019 – Bratislava
 • Rozcestuj sa – SPU Nitra
 • Lekcie z cestovania – Bratislava
 • Cestovateľské kino – EUBA Bratislava
 • Cestovateľské kino – Banská Štiavnica
 • Pokec so študentmi – ŽU v Žiline / FBI
 • Work Life Balance progam – Kia Motors Slovakia / Žilina
 • Svet v kaviarni – Bratislava
 • KOCR Trenčín región

Spolupráca s blogermi Cestujzamenej – referencie

Dakujeme este raz velmi pekne za skvely clanok a uzasne fotky! Velmi
kvalitny vystup a skvelo odvedena praca.
Mgr. Henrietta Tothova / Sales & Marketing Manager / Hotel Château Belá, s.r.o.

Workshop s Danielom bol pre ucastnikov skolenia velmi inspirativny. Dostali vela praktickych tipov k planovaniu ciest a dovoleniek do zahranicia. Vsetky informacie su podlozene vlastnymi skusenostami, zazitkami a krasnou fotoprezentaciou. Sama som hned dostala chut kupit lacnu letenku a ist na nejaky eurovikend :Lucia Balgova / Education and Training Specialist at KIA Motors Slovakia / Workshop Work Life Balance

Komunikácia a kvalita fotografií, ktoré išli na posty do eventu 100%. Komunikatívny a úprimný mladý zcestovaný pár, ktorý mal pripravenú skvelú prednášku na tému Maroko od samého začiatku až po jej koniec. Skvelá prednáška aj odpovede na otázky v diskusii! Priestor bol vypredaný, nečudo ? radi by sme boli, aby Daniel s priateľkou prišli znova prednášať na novú destináciu! Nadežda Kvasňovská / event manager and coordinator for CONNECT / Svet v kaviarni

“Daniel z “cestujzamenej” u nás prednášal v rámci nášho cyklu Lekcií z cestovania koncom marca. Jeho prednáška prekvapila precíznou štruktúrou, zaujímavými faktami sprevádzanými peknými fotkami a úplne naplnila cieľ nášho konceptu. Ľudia si z prednášky naozaj odnášali cenné “lekcie” o Marakkéši. Po tejto skúsenosti sa už teraz tešíme na našu ďalšiu spoluprácu.” Boris Biba / Co-Owner at Refresh club / Lekcie z cestovania

“Cestovatelske kino s hosťom Danielom z blogu cestuj za menej, dopadlo na výbornú. Vďaka skvelej príprave a super prezentácii sme sa dozvedeli veľa zaujímavých a určite užitočných tipov a trikov, ktoré by každý cestovateľ mal v budúcnosti využiť. Prezentácia bola výborne spracovaná a Danielove rozprávanie dotvorilo celkovú atmosféru. Či už my ako organizátori, alebo z feedbackov môžeme povedať, že sme boli naozaj spokojní a nadšení! Určite sa budeme tešiť nejakej ďalšej spolupráci . ” Nikoleta Kucharova / Študentský parlament Obchodnej Fakulty EUBA / Cestovateľské kino

Spolupráca s blogermi Cestujzamenej – kontakt

V prípade záujmu o spoluprácu nás neváhajte kontaktovať:

Podrobné štatistky z google analytics, instagram insights a facebook poskytneme na vyžiadanie.

Splupráca s blogermi Cestujzamenej
Daniel a Majka