Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny

Lietavská Svinná – kúsok prírody neďaleko od Žiliny

Vonku to vyzerá pomaly na leto, ale väčšina z nás je uzavretá doma. Aktivita sa zúžila na základné veci, akými sú cesta do práce, do obchodu a domov. Tí šťastnejší z nás majú k dispozícii rodinné domy a záhrady. Ale čo robiť, ak bývate v byte? My sme sa po 3 týždňoch rozhodli vybehnúť do prírody. Ale kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny a nestretnúť pri tom davy ľudí?

Vodné Dielo, Terchovú a Rajec sme zavrhli hneď v prvom kole. Ale kam ísť? Spomenul som si na to, že okolie Lietavskej Svinnej a Babkova je veľmi pekné. Okrem iného sa tam nachádza adrenalínová hojdačka, o ktorej sme už písali.

Základné info a príchod

Cieľovou destináciou bola Dolina do Patúcha. Nachádza sa neďaleko od Žiliny kúsok za obcou Lietavská Svinná – Babkov. Situovaná je v pokojnom prírodnom prostredí Súľovských vrchov uprostred lesa. My sme sem prišli autom. Dá sa tam však dostať aj autobusom č. 511427 z Autobusovej stanice v Žiline. Lístok stojí 1€ a cesta vám nebude trvať viac ako 20 minút. Vystúpiť treba na autobusovej zastávke Lietav.Svinná-Babkov,,chaty. Odtiaľ je to už len kúsok a ste na mieste.

Prostredie je vhodné pre rodiny s deťmi. Kľudne môžete vziať kočík. Nájdete tam niekoľko jazierok, les a hojdačku, na ktorej sa dá na vlastné nebezpečenstvo pohojdať. Ak obľubujete hojdačky, tak podobnú nájdete aj v Zázrivej, o ktorej sme písali tu.

My sme sem prišli naozaj skoro ráno, aby sme sa vyhli možnosti, že stretneme príliš veľa ľudí. A predpoklad sa potvrdil. Stretli sme dohromady 4. Ak máte možnosť, určite vyskúšajte prísť cez týždeň.

Napriek tomu, že sme boli v prírode, tak sme mali stále nasadené rúško. Trošku sme sa pohojdali, prešli sme sa a pri druhom jazierku som vytiahol dron. To bola jediná foto technika, ktorú sme mali so sebou. Plán bol odfotiť pár záberov z výšky. Ale úspech sa nekonal. Nejako mi zblbol kompas, dron vyletel do vzduchu a začal sám od seba letieť do lesa. Potom som začul náraz do stromov v lese. Paráda. A môžeme ísť hľadať. Video nájdete na konci článku.

Našťastie som ho po pár minútach našiel. A výsledok? Zlomené vrtule. Dolietal som. Ešte chvíľu sme sa poprechádzali a po nejakej hodinke bol čas ísť domov. A ako to tam vyzerá? Pozrite si na priložených fotografiách aspoň z mobilu.

Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny: Lietavská Svinná
Lietavská Svinná – útek do prírody
Les
Les
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny
Kto má rád hojdačky?
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny? Dolina do Patúcha - Jazierko
Dolina do Patúcha – Jazierko
Dolina do Patúcha - Jazierko č. 2
Dolina do Patúcha – Jazierko č. 2
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny? Príroda
Žltý kvietok
Modrý kvietok
Modrý kvietok
Žaba
Žaba – Po bozku z nej bude princezná?
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny
Dolina do Patúcha
Dolina do Patúcha
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny? Dolina do Patúcha
Kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny? Dolina do Patúcha
Lietavská Svinná
Lietavská Svinná
Príroda neďaleko od Žiliny
Príroda neďaleko od Žiliny
V lone prírody
V lone prírody
Príroda neďaleko od Žiliny
Príroda neďaleko od Žiliny
Lietava a okolie
Lietava a okolie
Ako sa dron na výlet pobral

A čo dodať na záver?

Ak hľadáte miesto kam na výlet do prírody neďaleko od Žiliny, tak okolie Lietavskej Svinnej je naozaj veľmi dobrá voľba. A kam chodievate vy? Napíšte nám či už tu do komentárov, alebo na facebooku a instagrame.