Najkrajšie pláže sveta: Bai Sao / Phu Quoc / Vietnam

Čo ste plánovali podniknúť toto leto a nestihli ste?

Leto, prázdniny a obdobie dovoleniek sa už nezadržateľne blíži ku koncu.  Dni sa nám pomaly skracujú a i noci sú už chladnejšie. Na začiatku tohto obdobia bolo veľa plánov. Niektoré sa podarili, a niektoré naopak nie. My sme toho tiež mali v pláne naozaj veľa.

Odpoveď na otázku z nadpisu hľadáme i na našom facebookovom profile cestujzamenej. Prebieha tam súťaž o skvelé ceny. Ak ste sa ešte nezapojili, tak určite odporúčame. Možno i výhra v súťaži napomôže k tomu, aby ste zrealizovali aspoň jeden z nenaplnených plánov.

Rozcestuj leto

Letná súťaž

Aké bolo naše leto a čo sme chceli a nestihli?

Tento rok bol v znamení spoznávania Slovenska a blízkeho okolia. Neustále nám chodili tipy na super miesta. V pláne bola návšteva Trenčína, Bachledovej Doliny, Tomášovský výhľad, Vysoké Tatry, Spišský hrad…  A presne toto sme nestihli. Miest veľa a času málo.  Ale taký Rado tieto miesta stihol. O Štúrovaní si môžete prečítať na jeho blogu.

Zo zahraničných destinácii bol v pláne najmä Balkán, Taliansko, Paríž,  Barcelona možno Chorvátsko a nejaké Grécke ostrovy. To nám však tiež akosi nevyšlo. Podarilo sa to však Katke. Inšpirovať sa môžete na jej IG profile. Okrem zahraničných destinácií navštevuje i miesta u nás na Slovensku. Základňu má v Liptovskej osade. A presne tam sa nachádza i Gothal. Ak vyhráte, možno ju stretnete v saune.

View this post on Instagram

Prekrásny zeleny ostrov Marettimo plny kvetov je čarovny. Takéto zákutia tu nájdete v každej uličke. Biele domy s modry okenicami, kvety všetkych farieb mi uplne pripominali niektoré grécke ostrovy. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ❓Akú krajinu, miesto pripomína táto fotka vám❓ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ #marettimo#marrerimoisland#visitmarettimo#visititalia#sicilia_super_pics#igerssicilia#igersicily#visitegadi#egadi#trip#italian_trips#italiangirl#slovakgirl#travelblogger#travelingmakesmehappy#travelgirl#wanderlust#sheisnotlost#wanderer#traveller#travellerstrapi#wearetravelgirls#me#follow#pictureoftheday#italianplaces#czechgirl#slovakgirl#globewanderess#seetheworld#travelholic

A post shared by 🦒 Travel Agency 🦒 (@travelagent_strapilein) on

Malorka

Leto sme naštartovali výletom na Malorku. Tento rok tam boli asi všetci. A kto tam ešte nebol určite sa chystá. A vďaka súťaži tam môžete ísť i vy. Stále sa dajú nájsť letenky za výhodné ceny. Pre dobrodruhov sa dá tento výlet naplánovať na jeden deň. Urobil tak i Michal z leteniek za babku.  Vybavený bol technikou od ďalšieho partnera súťaže  – spoločnosti smarwear.sk

Ak nemáte kameru, drona alebo stabilizátor, tak vám ho radi požičajú.

Potulky po Slovensku

Namiesto plánovaných destinácií na Slovensku sme nakoniec vybrali úplne iné. Prvou bol výlet do neďalekých Bojníc, kde otvorili novú vyhliadku. 

View this post on Instagram

Location🚩: Bojnice / Slovakia 🇸🇰 Ahojte priatelia. 😃 Ako sme už včera avizovali, aktuálne putujeme po Slovensku.👫 Našou prvou zastávkou bola nová vyhliadka v Bojniciach.🏰 Nám sa toto miesto veľmi páčilo a určite stojí za to navštíviť ho.😉 Už dnes večer si budete môcť na našom blogu prečítať dojmy z tejto novej atrakcie v Bojniciach. 📖 Čo by sme mali navštíviť nabudúce? 🚃🚄 Napíšte tip do komentáro.📝 ĎAKUJEME . 🇺🇸 Hi guys. 💃 Today we are posting first pics from our beautifull home country Slovakia🇸🇰 We have visited new view point in Bojnice. 🏰 It is realy worth to visit this town 😊😉They have amazing castle like in fairytale and you can observe it from this new attraction.🙋🙌 Have you ever been in Slovakia? If yes did u like it? . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== #cestujzamenej #slovacinacestach #cestovani #cestovatelskyblog #cestounecestou #wearetravelgirls #dametraveler #femmetraveler #girlsborntotravel #girlslovetravel #travelgirlsgo #ladiesgoneglobal #sheisnotlost #thetravelwomen #theglobewanderer #culturetrip #passionpassport #tlpics #igshotz #travellingthroughtheworld #slovensko #takeslovenske #beautifulslovakia #goodideaslovakia #puresvk #visitslovakia #thisisslovakia #pureslovakia #praveslovenske

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

To bolo namiesto Bachledky. Skoro to isté.  Ak ste tam ešte neboli určite odporúčame. A viete čo? Dá sa tam ísť zadarmo. Stačí sa pozrieť na instagram.

https://www.instagram.com/p/BmsJOEcAOd0

Hlavnou cenou je pobyt na víkend v Bojniciach od Hotela Pod Zámkom. Okrem toho je výhra i večera pre dvoch od Barvegu.  Toto miesto aj s hotelom vyskúšali naši kamoši z blogu She makes me travel.

View this post on Instagram

🇬🇧 You don´t need to be a royal to enjoy tea at five. Thank you @hotel_pod_zamkom_bojnice for warm welcoming and perfect care. We really enjoyed our stay, Bojnice is a pretty town with so many options how to spend nice holiday. What are you up to this weekend? 😎 . . 🇸🇰 Toto leto dovolenkujeme na Slovensku. Začali sme pred troma týždňami v Bojniciach, kam sme sa vybrali na pozvanie z @hotel_pod_zamkom_bojnice . Starali sa tam o nás kráľovsky, dokonca sme si vychutnali aj takýto štýlový čaj o piatej. Hotelová reštaurácia bola na takéto posedenie ako stvorená, veď aha, vyzerá to tu skutočne ako v zámockej sieni. 🏰 Navyše, Bojnice sú skutočne parádnym miestom na letnú dovolenku. Zámok, kúpalisko, útulné kaviarničky, reštaurácie s letnými terasami a novootvorená vyhliadková veža. Ak ešte nemáte na tento víkend plány, vydajte sa do Bojníc, určite neoľutujete. Pár inšpirácií sme spísali aj do článku, link nájdete v bio. Dajte nám vedieť, či sa vám naše tipy zo Slovenska páčia alebo sa máme vrátiť späť k exotickým destináciám. Užite si krásny víkend, nech ste kdekoľvek. ❤️ . . Dress: @vivien.mihalish . . . #shemakesmetravel #slovensko #bojnice #dnescestujem #vylet #slovakiaday #puresvk #slovakiatravel #beautifulslovakia #PureSlovakia #smecestovatelky #royalstyle #somfashionista #localdesigner #slowstyle #responsiblefashion #slovakgirl #femmetraveler #travelwomen #girlgetters #citizenfemme #girlsthatwander #wearetravelgirls #travelgirlsgo #beautifulhotels #travellifestyle #seekmoments #Tripstagram #chcembytkuragirl

A post shared by VERONIKA | shemakesmetravel (@veronika.rosputinska) on

Ďalším krátkym letným výletom bola návšteva Budatínskeho hradu. Príjemné miesto, kde sa dá tráviť voľný čas s rodinou.

A aby sme nespomínali len kľudné a pokojné miesta, tak treba spomenúť, že sme si vyliezli i kopec neďaleko Lietavského hradu. Vyskúšali sme tam adrenalínovú hojdačku. Zážitok na nezaplatenie.

View this post on Instagram

Location🚩: Lietavská Svinná / Slovakia . Scroll down for english caption. ⬇️⬇️⬇️ 🇸🇰 Tak a je to tu. 😂 Vo feede je Daniel 👦 Včera sme sa spoločne s Majkou vybrali hľadať adrenalínovú HOJDAČKU nad obcou Lietavská Svinná – Babkov. 😊 Nájdete ju celkom jednoducho. Od kultúrneho domu po zelenej značke. ✖️⤴️ Je to celkom náročná prechádzka pre nás "neturistov". 😌 Fučali sme ako lokomotívy. 🚂 Ale keď ste už hore, tak vám spadne sánka. 😯 Výhľad je naozaj nádherný. Hrad Lietava a celé okolie máte ako na dlani. 🏰 A ten pocit po spustení je top. 🔝 Viac sa dočítate už teraz na našom blogu. Link je v bio.📝 Vyskúšali by ste to aj vy? Označte kamaráta, ktorý by sa určite nechal ukecať. 👫 . 🇺🇸 Hi guys! Our first pic with Daniel in main role! 👦 Yesterday we have hiked up to one hill near Zilina. 🏞️⛰️ It was more than 1 hour in 30 degrees heat. 🌞🌞🌞 But the view on top was insane. U can see Castle Lietava in front of you. 🏰 And one more interesting thing. There is hidden swing. U can use it for free. 📉But take care. U will swing in high of app. 30m. Quite scary.😱 What do you think? Tag someone who need to try this adrenaline attraction here in Slovakia 🇸🇰 . ✂️ 📷 @cestujzamenej #cestujzamenej #skcztravel #dnesletim #dnescestujem #passionpassport #fodorsonthego #vacationwolf #roamtheplanet #theculturetrip #travellingthroughtheworld #InstaTravel #Vacation #travelmore #discoverglobe #youmustsee #earthpicx #LetsGoEverywhere #culturetrip #aroundtheworldpic #bbctravel #slovensko #takeslovenske #beautifulslovakia #goodideaslovakia #puresvk #visitslovakia #thisisslovakia #pureslovakia #praveslovenske #hojdacka

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

Na návšteve u susedov

Pár dní dozadu sme vymenili Slovensko za Českú republiku. Konkrétne Južné Čechy. Lákali nás najmä hrady a zámky. A tento kraj je priam posiaty tým čo sme hľadali. Niekedy netreba chodiť ďaleko a nájdete naozaj nádherné miesta. Však posúďte sami.

View this post on Instagram

Location🚩: Hluboká nad Vltavou / Czech republic . Scroll down for english caption. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ 🇸🇰 Dobré ránko priatelia. Prajeme krásnu slnečnú sobotu🌞 Ako ste si určite všimli, uplynulý víkend sme strávili v Južných Čechách. Prvou zastávkou bola Hluboká nad Vltavou, odkiaľ pochádza i táto fotka. 📸 Zvyčajne nefotíme tento typ fotiek, ale prostredie nabádalo k tomu, urobiť princeznovskú fotku. 👸🏰 Vznikla skoro ráno pred tým, ako dorazili autobusy s turistami. 😊 Určite aj vám odporúčame prísť ešte pred otvorením pokladní. Park je totiž dostupný prakticky kedykoľvek. 😉 Baby, rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké by to bolo, stať sa na deň princeznou? 🤔 A chalani nad tým, mať takéto veľké sídlo? Kto by to upratoval? 😂🏰🏰 . 🇺🇸 Hi guys 🌞 We have spend last weekend in South Bohemia. 🇨🇿 This shot is taken in Hluboka Castle. It is early in the morning before the crowds.📸😂 In front of castle, there is huge park with many photo oportunities…. We want to capture Majka as princess running back to castle… 👸🏰 Do u like our shot? If yes, please share and comment. It will be so sweet from your side.😍 ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== #cestujzamenej #dnescestujem #cestovatelskyblog #dnesnosim #wearetravelgirls #dametraveler #femmetraveler #girlsborntotravel #girlslovetravel #travelgirlsgo #ladiesgoneglobal #sheisnotlost #thetravelwomen #theglobewanderer #culturetrip #passionpassport #tlpics #igshotz #travellingthroughtheworld #cesko #czechrepublic #visitcz #hluboka #jiznicechy #visitczechrepublic #thisisczechrepublic #southbohemia #czechgirl #smecestovatelky

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

Zhrnutie leta

Síce ešte nie je úplne koniec, ale už teraz môžeme povedať, že sa nám vydarilo. Videli a zažili sme toho naozaj veľmi veľa. Objavili sme mnoho zákutí, ktoré nás očarili. Pomaly pôjdeme bilancovať a v našej stieracej mape sveta si môžeme zotrieť ďalšie miesta.  A to isté môžete urobiť i vy. Na oboch sociálnych sieťach hráme o rovnakú mapu ako máme my. Ak aj nevyhráte, tak si môžete kúpiť mapu Slovenska i sveta na stránke Ajťáci.sk

Okrem toho sme v tomto období finišovali i  s bytom. Máme nakúpené nejaké rámy na obrazy a albumy. Radi by sme si zarámovali fotky z ciest. Aj v predošlom byte sme to tak mali. Plus asi obzrieme i fotoknihy. Je to dosť populárne. Aj preto sme do súťaže oslovili fotlab.  Vyhrať sa dajú dve fotoknihy. Jedna na FB a druhá na IG.

A čo ste nestihli vy?

Už niekoľko dní máte možnosť na facebooku odpovedať na otázku: „Čo ste plánovali podniknúť toto leto a nestihli ste?

Zozbieralo sa tam niekoľko zaujímavých tipov. Mnohé z nich sa dajú realizovať aj vďaka cene, ktorú sme venovali my. Vyhrať môžete voucher na letenku od spoločnosti Ryanair.

Letiska Bratislava  môžete využiť lety až do 45 pravidelných destinácií z čoho vyše 20 je so spoločnosťou Ryanair, o ktorej voucher súťažíme.  Aj my sme už niekoľko využili. Najbližšie nás čaká cesta opäť z tohto letiska smerom Maroko.

A aké destinácie môžete navštíviť napríklad vy?

Keďže  hráme o voucher od ryanu, tak si predstavíme pár miest, kam to lieta z Bratislavy. Väčšinou sa dajú letenky zohnať pod 50€. Tým pádom budete letieť zadarmo. A to sa oplatí.

Edinburgh

Jednou  z populárnych a vyhľadávaných destinácií je práve táto metropola. Na svojom blogu o nej píše i Teru.

Toto mesto má toho mnoho čo môže ponúknuť.  Toto mesto sa nachádza trošku viac na severe, a preto i teploty nie sú také ako u nás. Ak sa pošťastí, tak na instagrame môžete vyhrať merino oblečenie od froggywear.sk. Merino vytvára na tele mikroklímu a tak zabraňuje rýchlemu preniknutiu vonkajších podmienok na pokožku. A to sa tu môže dosť hodiť.

Londýn

Toto mesto patrí medzi najnavštevovanejšie destinácie Slovákov. Určite každý z vás pozná niekoho, kto tam už bol. A ak nie, tak sa tam minimálne chystá.  My sme tam boli naposledy minulý rok. 

Marrakéš

Lety z Bratislavy do Maroka spustí letecká spoločnosť Ryanair od 30. októbra 2018 s frekvenciou 2 x týždenne, vždy v utorky a soboty.

My sa ju chystáme využiť v polke novembra. Spoločne s Veronikou a Karolom zo She Makes me travel ideme na konferenciu.
V Maroku sme boli takto presne pred rokom. A bolo tam nádherne.

Možno sa nám pred odletom podarí navštíviť i nový salónik.  Stretneme sa tam? O dva vstupy totiž súťažíme.

Malorka

Hitom leta je jednoznačne Malorka. My sme ju stihli, ale niekoľko z vás na facebooku písalo, že sa im to ešte nepodarilo. Aj do tejto destinácie sa dá letieť z Bratislavy. Krásne pláže, zábava, kultúra, historické mestečká a dediny…Aj to je Malorka. Určite sa oplatí ísť aj na jeseň

View this post on Instagram

Location🚩: Port de Soller / Spain 🇪🇸 . 🇸🇰 Táto fotka vznikla v prístave Port de Soller. ⛵🚤 Keď Majka videla túto pohľadnicu, musela s ňou odfotiť prechádzajúcu električku. 🚋Tá mimochodom stojí 7€ a odvezie vás do mestečka Soller. ⛪Je na zvážení či ju využijete, ale je to pohodová jazda po pobreží. 😄 Keď vystúpite v centre vedľa katedrály, tak tam robia neskutočnú zmrzlinu. 🍦A obsluhuje tam milá slečna zo Slovenska 🇸🇰💃 Ak to budete hľadať tak sa to volá Giovanni L 😉 Máte aj vy radi zmrzlinu? 🍦🍦🍦 Odporučte dáke super miesto tu na Slovensku. 🇸🇰 A ak majú IG, označte a pôjdeme tam kuknúť. 👫 . 🇺🇸 This picture is from our trip to Soller. 😊 U can see historical tram which goes from Soller to Port de Soller. 🚤⛵ It costs 7€ per ride and it is quite interesting. 😊 If you take this tram from port to city center u need to try amazing ice cream shop near cathedral. 🚋⛪ The name of the shop is Giovanni L and they have amazing girl from Slovakia there. 💃🍦 Guys do u like Ice Cream?🍦🍦🍦 If yes, tag your favorite shop. Mainly in Central Europe and maybe we will try it. 👫😋 . ===================================== 📷 @cestujzamenej =========================================== 🇸🇰 #cestujzamenej #dnescestujem #skcztravel #dnesletim =========================================== #travel #instatravel #travelgram #living_destinations #travelblogger #living_europe #topeuropephoto #instatravelling #europetravel  #instapassport #europevacation #igtravel #travelpics #travelphoto #travelphotography  #arountheworld #ig_worldclub #worldcaptures #worldplaces =========================================== #spain #balearicislands #mallorca #portdesoller #unlimitedmallorca #visitspain

A post shared by Daniel & Majka (@cestujzamenej) on

Paríž

Tu sme chceli ísť toto leto i my. Síce sme tam už boli, ale toto mesto nikdy neomrzí. Len sa tak prechádzať cool uličkami je paráda. A najlepšie je keď si kúpite bagetu v miestnej pekárničke a zjete ju v parku pri Eiffelovke. Počas výletu vás vybavíme kolekciou MINI LIFESTYLE aby ste vytŕčali z radu. 

Však kde inde ak nie v Paríži využijete štýlový a individuálny dizajn od MINI.

Exotika

Veľa tipov bolo i na rôzne exitické destinácie. Tie s nami žiaľ vyhrať nemôžete, ale z Bratislavy sa tam  s prestupm dostať dá. Využiť viete leteckú spoločnosť FlyDubai. A z Dubaja sa dá ísť naozaj všade. Často bývajú následné výhodné letenky smer Filipíny a Juhovýchodná Ázia.  Týmto smerom sme šli už niekoľko krát i my. Pekne spracovné to majú i Grétka a Nico z blogu Beach aaddicted.   A ich instagram je tiež plný  farieb.

A čo dodať na záver?

Tipov a miest kam ísť, alebo kde ste nestihli doraziť by bolo mnoho. Výhodou je, že tu je tá možnosť niekam vyraziť. Stačí len trošku šťastia a bude to aj vďaka našej súťaži. Šance sú dosť veľké v porovnaní inými podobnými akciami. Takže ak ešte nesúťažíte. Smelo do toho. Ale vyhrať môže len 1. Alebo vlastne dvaja, ak  rátame obe sociálne siete.

Držíme palce a vidíme sa na letisku!

Veľa šťastia praje Daniel a Majka